
|
HOME -
patinfo -
Schoolgids
|
| Van en voor leerlingen |
|
| | - Maandfeest -- Schoolorkest -- Huiswerk -- Uitstapjes -- Kunst en cultuur in de school -- Schoolkrant “Baobab” -- Melk -- Agenda, woordenboek en rekenmachine -- Jeugdbladen -- Traktaties -- Gevonden voorwerpen -- Hoofdluis - | |
Vieren, feesten, samen muziek maken en zingen zijn sociale activiteiten. Daarvan kun je samen genieten.
Een aantal keren per jaar wordt op vrijdag een maandfeest gehouden (zie het hoofdstuk Jaaragenda). De helft van de ouders zijn hierbij van harte welkom. In de pRatio staan dit aangegeven. Het maandfeest begint om 9.30 uur. Na afloop is er gelegenheid om koffie te drinken. Een mooie gelegenheid om andere ouders te leren kennen.
De kinderen van groep 8 bepalen het thema. De maandfeestcommissie (telkens enkele leerlingen van groep 8) organiseert het maandfeest. Zij inventariseert wat de verschillende groepen doen en kondigt de stukjes aan: een liedje, een versje, een toneelstuk, een playback-nummer, het bespelen van muziekinstrumenten, enz. Belangrijk is dat ieder kind op het toneel komt. Het laatste maandfeest wordt door de leerkrachten verzorgd. Zij spelen dan een sprookje voor de kinderen.
| |
 | |
 |
|
De school heeft een eigen schoolorkest en schoolkoor. Kinderen vanaf groep 5 die minimaal één jaar een instrument bespelen kunnen meedoen aan het orkest. De samenstelling van het orkest wisselt elk jaar. Er is steeds een verscheidenheid aan instrumenten te zien, van blokfluit tot harp, van keyboard tot blazers. Bij enkele de stukken die het orkest speelt, wordt tevens gezonden door een kinderkoor van kinderen uit de groepen 5 tot en met 8. Ook de samenstelling van dit koor wisselt steeds. Een aantal ouders begeleiden de kinderen hierbij.
Het koor en orkest treden twee keer per jaar op. Tijdens de kerstviering speelt het orkest een aantal sfeervolle stukken en zingt het koor. Hiervoor wordt onder schooltijd in groepjes geoefend.
In het voorjaar wordt op een zondagmorgen het koffieconcert georganiseerd, waarbij het schoolorkest met het kinderkoor optreedt. Voor dit optreden is ook onder schooltijd geoefend. Alle musicerende kinderen, ouders en grootouders worden dan ook uitgenodigd om te spelen en te komen luisteren. Tevens is er een gelegenheidskoor van ouders en leerkrachten, die onder begeleiding van een dirigente op een aantal avonden een zestal nummers instudeert. Ook dit Patiokoor treedt dan op. Iedereen is van harte welkom om te komen luisteren.
| |
 | |
Waarom? Huiswerk?
-
om ouders in de gelegenheid te stellen samenwerkend met hun kinderen bezig te zijn
-
om ouders en kinderen duidelijk te maken dat school en thuis in elkaars verlengde liggen
-
om de leerlingen ook thuis te motiveren voor het werken op school
-
om de leerlingen voor te bereiden op het vervolgonderwijs, dat immers ook het nodige huiswerk met zich mee brengt.
Thuiswerk hoeft overigens niet alleen het leren van een les te zijn of het maken van een oefening. Ook als ouders hun kinderen een ritssluiting leren vastmaken of aan tafel met de kinderen praten over wat ze die dag hebben meegemaakt, of als ze in de tuin of wandelend luisteren naar vogels of kijken naar het gestoei van een poes, is er sprake van thuiswerk.
Sommige kinderen hebben meer oefening nodig om zich bijvoorbeeld het lezen, de spelling en de tafels eigen te maken. Deze kinderen krijgen, na overleg met de ouders, oefenwerk mee naar huis.
De kinderen van groep 4 en 5 krijgen regelmatig overhoring van de tafels, de leerlingen van groep 6 van de provincies van Nederland. Deze overhoringen staan in de pRatio vermeld, zodat ouders hun kinderen hier bij kunnen helpen door samen te oefenen.
De groepen 7 en 8 hebben wekelijks huiswerk. Het is belangrijk, met het oog het vervolgonderwijs, op dat de oudere kinderen leren om dit zelf te plannen. Vandaar dat in deze groepen gewerkt wordt met een agenda. Het gaat hier om spellingsopdrachten, topografie van Europa en de werelddelen en het maken van werkstukken. Groep 7 en 8 krijgen ook huiswerk voor Engels.
| |
 | |
 |
|
Gedurende het jaar worden er door alle groepen educatieve uitstapjes gemaakt naar bijvoorbeeld het bos of een museum. Daarnaast bezoeken de klassen ook uitvoeringen en exposities in het kader van KIDS (Kunst In De School). Al deze bezoekjes gebeuren lopend, fietsend of met auto’s.
De groepen 1-2, 3-4 en 5-6 gaan op schoolreisje. Met de bus gaan zij naar een attractie passend bij de leeftijd. De leerkrachten organiseren, in overleg met de betreffende klassenouders, deze schoolreisjes. Groep 7 gaat drie dagen op kamp naar de Soesterduinen. Groep 8 gaat vijf dagen naar Coesfeld, onze jumelage-gemeente in Duitsland. Ter voorbereiding hierop is er voor de ouders van de kinderen uit groep 7 en 8 een informatieavond.
Bij een aantal uitstapjes wordt gebruik gemaakt van privé-auto's van ouders. Mocht u hiertegen bezwaar hebben, neem dan contact op met de directie.
Als ouders onder schooltijd kinderen vervoeren is een ongevalleninzittende verzekering verplicht. Wilt u nazien of hiervan in het bezit bent?
| |
 | |
De werkgroep Kids (Kunst In De School) bestaat uit leerkrachten, ouders en liefhebbers uit onze gemeente die kunst een warm hart toedragen. Zij verzorgen voor alle groepen een professionele voorstelling (zie kalender). Daarnaast is er ook een lokaal cultuurprogramma, waarvoor samenwerking is gezocht met kunstenaars en instellingen uit de gemeente De Bilt. Elke groep krijgt hier ook een activiteit van aangeboden.
Ook op school is veel aandacht voor kunstzinnige vorming. Dit wordt vooral zichtbaar tijdens het expressieuur, het schoolorkest, de maandfeesten, het koffieconcert en tijdens groepsoverstijgende projecten. Dit schooljaar is er weer een serie workshops van vier lessen in de groepen 5 t/m 8, waarbij kinderen hun eigen voorkeuren kunnen aangeven.
| |
 | |
De schoolkrant ontleent zijn naam aan een bekende boom in Afrika, baobab of apebroodboom geheten. In het sprookje “De Kleine Prins” geeft de kleine prins het advies om bijtijds onkruid uit te trekken. Mochten er namelijk spruiten van de Baobab tussen zitten, dan zouden ze je tuintje binnen de kortste keren overwoekeren. Als blijvende aansporing tot “ijver” staat de planeet vol Baobabs voor op de schoolkrant.
De Baobab verschijnt 3 maal per jaar. Het is een krant van en voor de kinderen. In de Baobab staan van alle groepen leuke bijdragen zoals tekeningen, verhaaltjes, gedichten, stripverhaaltjes... Er is een verjaardagskalender en ook een welkom aan nieuwe kinderen op school. | |
 | |
De schoolmelk wordt verstrekt door Campina op School, www.campinaopschool.nl. Er kan gekozen worden uit halfvolle melk, optimel framboos, halfvolle chocolademelk en drinkyoghurt rode vruchten, zowel voor de ochtendpauze als de lunchpauze. De schoolmelk wordt geregeld door Corry.
De eerste 3 dagen na de schoolvakanties wordt er geen melk verstrekt. Wilt u de kinderen dan zelf iets te drinken meegeven?
| |
 | |
De leerlingen van groep 7 en 8 adviseren wij een agenda, een eenvoudig woordenboek Nederlands en een eenvoudig rekenmachientje aan te schaffen. Bovendien kan een woordenboek Engels handig zijn.
| |
 | |
Via een inschrijfformulier dat de kinderen in het begin van het schooljaar mee krijgen, kunnen de kinderen zich abonneren op:
-
Bobo, bestemd voor de kleuters
-
Okki, bestemd voor groep 3 en 4
-
Taptoe, bestemd voor groep 5 en 6
-
National geographic junior, bestemd voor groep 7 en 8.
Een jeugdblad via bladenman, boekhandel of uitgever kan natuurlijk ook de leeshonger van uw kind voeden en vergroten.
| |
 | |
Trakteren bij feestelijke gelegenheden is een goede gewoonte. Om het voor de kinderen gezellig te houden is een bescheiden traktatie het beste. Gezond snoepen verdient hierbij de voorkeur. Er zijn op school kinderen met een dieet. Wilt u bij traktaties hiermee rekening houden. De klassenleerkracht kan u hierover inlichten.
| |
 | |
Alle gevonden voorwerpen worden bewaard in een mand. Deze staat in de gang naast de koelkast van de schoolmelk. U kunt hierin altijd kijken of een verloren kledingstuk of gebruiksvoorwerp gevonden is. Gemerkte kledingstukken, bekers e.d. vinden hun weg naar de eigenaar sneller terug. Eens per twee maanden wordt deze mand leeggemaakt. In de pRatio wordt dit aangekondigd.
| |
 | |
Hoofdluis is tegenwoordig een terugkerend probleem op scholen. Om te voorkomen dat hoofdluis voortdurend “de kop op steekt” worden de kinderen regelmatig gecontroleerd door ouders. Wanneer hoofdluis wordt geconstateerd, wordt contact opgenomen met thuis door de directeur en kan het kind snel worden behandeld. De controles staan vermeld op de kalender die de kinderen in het begin van het schooljaar meekrijgen. Ook worden ze nog aangekondigd in de pRatio.
| |
 |
|
|
      terug
|
|